Nie jesteś zalogowany!

Aby pobrać dokument, musisz być zalogowany.
Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Logowanie

Zapomniałem hasła

Powłoki polimocznikowe w budownictwie

Kompendium wiedzy projektanta, wykonawcy, inwestora i użytkownika
Czytaj książkę

dr inż. Marek Maj

marek-maj

Ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej i Wodnego w 1979 roku.

Dwa lata później został zatrudniony w Katedrze Konstrukcji Betonowych Instytutu Budownictwa Politechniki Wrocławskiej, a tytuł doktora nauk technicznych otrzymał w roku 1983.

Jego zainteresowania naukowe to konstrukcje żelbetowe powłokowe i prętowe. W szczególności kominy, zbiorniki i silosy żelbetowe, sprężone na materiały sypkie i ciecze.

Prace badawczo-doświadczalne dr. inż. Marka Maja obejmują badania ośrodków sypkich, w tym kinematykę i stan naprężeń tychże ośrodków. Pracując w Zespole Silosowym w Instytucie Budownictwa, napisał wiele prac naukowych, artykułów, a także przeprowadził badania na kilkudziesięciu obiektach w skali modelowej, półtechnicznej i obiektach w skali naturalnej. Jest autorem systemu wzmocnień kilkudziesięciu baterii żelbetowych silosów.

Obecnie zajmuje się niezawodnością konstrukcji żelbetowych, budując teoretyczne modele stochastyczne. Jest współorganizatorem wielu konferencji naukowych z zakresu zbiorników żelbetowych, jest autorem i współautorem wielu grantów. W zakresie dydaktyki wyspecjalizował się w Konstrukcjach Wysokich i Konstrukcjach Specjalnych.