Nie jesteś zalogowany!

Aby pobrać dokument, musisz być zalogowany.
Jeśli nie masz konta, zarejestruj się.

Logowanie

Zapomniałem hasła

Powłoki polimocznikowe w budownictwie

Kompendium wiedzy projektanta, wykonawcy, inwestora i użytkownika
Czytaj książkę

Autorzy

marek-maj

dr inż. Marek Maj

Ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej i Wodnego w 1979 roku.

Dwa lata później został zatrudniony w Katedrze Konstrukcji Betonowych Instytutu Budownictwa Politechniki Wrocławskiej, a tytuł doktora nauk technicznych otrzymał w roku 1983.

Jego zainteresowania naukowe to konstrukcje żelbetowe powłokowe i prętowe. W szczególności kominy, zbiorniki i silosy żelbetowe, sprężone na materiały sypkie i ciecze.

Prace badawczo-doświadczalne dr. inż. Marka Maja obejmują badania ośrodków sypkich, w tym kinematykę i stan naprężeń tychże ośrodków. Pracując w Zespole Silosowym w Instytucie Budownictwa, napisał wiele prac naukowych, artykułów, a także przeprowadził badania na kilkudziesięciu obiektach w skali modelowej, półtechnicznej i obiektach w skali naturalnej. Jest autorem systemu wzmocnień kilkudziesięciu baterii żelbetowych silosów.

Obecnie zajmuje się niezawodnością konstrukcji żelbetowych, budując teoretyczne modele stochastyczne. Jest współorganizatorem wielu konferencji naukowych z zakresu zbiorników żelbetowych, jest autorem i współautorem wielu grantów. W zakresie dydaktyki wyspecjalizował się w Konstrukcjach Wysokich i Konstrukcjach Specjalnych.

andrzej-ubysz

dr hab. inż. Andrzej Ubysz

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Od 1981 roku zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Mechaniki Konstrukcji Betonowych, a od 2009 na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Konstrukcji Betonowych.

Zainteresowania zawodowe to: mechanika konstrukcji betonowych, zagadnienia użytkowania konstrukcji przemysłowych, w szczególności w środowiskach agresywnych chemicznie, badania odkształceń konstrukcji. Autor lub współautor ponad 90 publikacji naukowych (w tym 4 pozycji o charakterze monografii) i 50 opracowań dla przemysłu, promotor 5 prac doktorskich i kierownik 2 grantów realizowanych dla Komitetu Badań Naukowych, stypendysta Institut für Werkstoffe im Bauwesen na Universität Stuttgart, gdzie pod kierunkiem prof. Rolfa Eligehausena uczestniczył m.in. we wstępnych przygotowaniach do redakcji europejskiej normy Eurokode 2.

janusz-banera

Janusz Banera

Dyrektor Techniczny – Performance Flooring, Waterproofing, Cncrete Repairs & Protection – w Master Builders Solutions Polska Sp. z o.o. Specjalizuje się w zastosowaniu technologii posadzek żywicznych i powłok z żywic reaktywnych i cementowo-polimerowych w zakresie hydroizolacji, zabezpieczeń chemoodpornych i cementowo-polimerowych zapraw naprawczych do konstrukcji betonowych.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie planowania i realizacji inwestycji budowlanych zdobyte w Polsce oraz na kontraktach w Niemczech jako kierownik budowy (Uprawnienia Budowlane nr 200/DOŚ/05 w specjalności konstrukcyjno­‍‑budowlanej do kierowania robotami budowlanymi wydane przez Dolnośląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa we Wrocławiu).

W swojej pracy wspomaga inżynierów i inwestorów w planowaniu najbardziej odpowiednich rozwiązań i zapewnia wsparcie na miejscu wykonania robót. Wśród ostatnich projektów wymienić można: Sky Tower, Stadion Narodowy, Afrykarium‑Oceanarium, Narodowe Forum Muzyki. Będąc członkiem wielkiej międzynarodowej organizacji Master Builders Solutions, swoją wiedzę specjalistyczną czerpie z doświadczeń zgromadzonych w ramach setek inwestycji budowlanych prowadzonych przez MBS na całym świecie.

Wiele lat doświadczeń oraz kompleksowa wiedza w zakresie zabezpieczeń wodochronnych pozwalają mu na oferowanie systemu produktów doskonale dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów, w tym spełniających najbardziej rygorystyczne normy.